Om Tømrermester Lars Knutsen (Byggmester, tømrer og snekker)
Tømrermester Lars Knutsen er en tømrer- og snekkerbedrift som tar byggeoppdrag i Oslo-regionen. Arbeidet spenner fra rehabilitering og ombygging til nybygg og byggeledelse. Kundene får personlig oppfølging gjennom hele prosjektet.
Passer best for: Boligeiere i Oslo som skal rehabilitere, bygge om eller bygge nytt.
- Sertifiseringer
- Tømrermester
Bedriften utfører tømrer- og snekkerarbeid på både eldre og nye bygg. Oppdragene omfatter alt fra enkeltstående snekkerjobber til større byggeprosjekter som må styres over tid.
- Rehabilitering – oppussing og istandsetting av eksisterende bygg
- Ombygging – endring av planløsning og konstruksjon i bolig
- Nybygg – oppføring av nye bygg fra grunn til ferdig resultat
- Byggeledelse – styring og koordinering av byggeprosjekter
- Tømrer- og snekkerarbeid – generelle oppdrag i tre
Les hele beskrivelsen av Tømrermester Lars Knutsen (Byggmester, tømrer og snekker)
Rehabilitering og ombygging
Rehabilitering handler om å sette et bygg tilbake i god stand. Det kan gjelde bærende konstruksjoner, gulv, vegger eller fasade. Ombygging brukes når rommene skal endres, for eksempel når vegger flyttes eller etasjer tas i bruk på nye måter.
Denne typen arbeid krever at man forstår hvordan huset er bygget fra før. Feil inngrep i en bærende vegg kan gi skader senere. Bedriften oppgir rehabilitering og ombygging som to av sine hovedområder.
Nybygg
Nybygg dekker oppføring av nye konstruksjoner. Her går arbeidet fra reisverk og tak til innvendig snekkerarbeid. Kompetanse innen nybygg er oppgitt som et av bedriftens fagområder.
Byggeledelse
Byggeledelse betyr at noen holder oversikten over et byggeprosjekt. Det handler om framdrift, koordinering av fag og kontroll av at arbeidet gjøres riktig. For kunder som ikke selv har byggfaglig bakgrunn kan dette være en praktisk løsning.
Dekningsområde
Byggeoppdragene utføres i Oslo-regionen. Det omfatter Oslo og områdene rundt hovedstaden.
Tømrermester som tittel
Tømrermester er en beskyttet tittel. Den forutsetter fagbrev som tømrer og bestått mesterutdanning. Mesterbrevet innebærer opplæring i både faget og i drift av egen virksomhet.
For kunder betyr tittelen at bedriften ledes av noen med dokumentert fagkompetanse. Tømrermester er en del av bedriftsnavnet.
Personlig oppfølging
Bedriften framhever at kunden får personlig oppfølging av sitt prosjekt. Det betyr at samme person følger jobben fra start til slutt. Mindre bedrifter kan ofte gi tettere kontakt enn større entreprenører.
Bedriften beskriver seg selv med tre stikkord: kvalitet, presisjon og trygghet. Disse ordene brukes gjennomgående i profileringen.
Omtaler og vurdering
På Google har Tømrermester Lars Knutsen 5 av 5 i snitt basert på 54 omtaler. Det er et høyt antall omtaler for en håndverksbedrift av denne typen, og snittet ligger på toppkarakter.
Hva bør du tenke på før du bestiller?
Ved rehabilitering og ombygging lønner det seg å ha en klar beskrivelse av hva som skal gjøres. Jo mer konkret oppdraget er beskrevet, jo lettere er det å sammenligne tilbud.
Enkelte byggearbeider krever søknad til kommunen. Det gjelder blant annet endringer i bærende konstruksjoner og bruksendring av rom. En tømrermester kan vurdere om oppdraget er søknadspliktig.
Kontakt og synlighet
Bedriften er til stede på Facebook og Instagram, i tillegg til egen nettside. Pris, timesats og etableringsår er ikke oppgitt offentlig.
Opplysningene er hentet fra offentlige kilder og bedriftens eget nettsted, sist oppdatert . Oppføringen er ikke verifisert av Best Pris.
Tjenester og spesialområder
Innvendig
- Kjøkken, garderobe og innredning
- Dører, vinduer, lister og gulv
- Bad og våtrom
Utvendig
- Kledning, fasade og etterisolering
Bygg
- Tilbygg, påbygg, loft og kjeller
- Totalrenovering
Oppgir på nettsiden at de tilbyr kjøkken, garderobe og innredning, dører, vinduer, lister og gulv, kledning, fasade og etterisolering, tilbygg, påbygg, loft og kjeller og bad og våtrom. Sjekket .
Omtaler
5,0
5,0 av 5 basert på 54 omtaler på Google. Les omtalene på Google
Best Pris henter vurderingen fra Google og aggregerer den ikke. Tømrermester Lars Knutsen (Byggmester, tømrer og snekker) har ingen omtaler skrevet på Best Pris ennå.
Spørsmål og svar om Tømrermester Lars Knutsen (Byggmester, tømrer og snekker)
Svarene er satt sammen av Best Pris fra bedriftens eget nettsted og offentlige kilder.