Om Lytomt Revisjon As
Lytomt Revisjon AS er et revisjonsselskap med kontor på Bekkestua i Bærum. Selskapet ble startet i 2007 og ledes av en statsautorisert revisor. Kundene holder til i Oslo og omegn.
Passer best for: Selskaper i Bærum og Oslo som trenger lovbestemt eller frivillig revisjon.
- Sertifiseringer
- Godkjent av Finanstilsynet, Statsautorisert revisor, Medlem av Den norske revisorforening
Hovedtjenesten er lovbestemt revisjon. Det er revisjon av selskaper som etter loven må ha revisor.
Selskapet utfører også frivillig revisjon. Den passer for virksomheter som kan velge bort revisor, men som likevel vil ha en uavhengig kontroll av regnskapet.
I tillegg gis det hjelp med å sette opp årsregnskap og noter. Noter er tilleggsopplysninger som forklarer tallene i regnskapet.
Priser
Konkrete priser er ikke oppgitt. Selskapet beskriver prisnivået som fornuftig innenfor rammene av lovverket.
Kontor og dekningsområde
Kontoret ligger i Bekkestuveien 19 A, 1357 Bekkestua i Bærum. Selskapet har kunder i Oslo og omegn.
Kontaktperson er Odd Ivar Lytomt. På Google har selskapet en vurdering på 5 av 5, basert på én omtale.
Les hele beskrivelsen av Lytomt Revisjon As
Tjenester innen revisjon og årsregnskap
- Lovbestemt revisjon
- Frivillig revisjon
- Bistand med årsregnskap og noter
- Forenklet revisjon av regnskaper etter standarden ISRE 2400
- Forenklet revisjon av delårsregnskaper etter standarden ISRE 2410
Forenklet revisjon er en enklere gjennomgang enn full revisjon. Et delårsregnskap gjelder bare en del av året, for eksempel et kvartal eller et halvår.
Revisorbekreftelser og andre oppdrag
I mange situasjoner trengs en skriftlig uttalelse fra revisor. Lytomt Revisjon AS utfører slike oppdrag etter faste faglige standarder.
Uttalelser etter selskapslovgivningen
Etter standarden SA 3802 gir selskapet uttalelser og redegjørelser som selskapslovene krever. Slike uttalelser kan være nødvendige ved endringer i et selskaps kapital eller struktur.
Kontroll av grunnlag for skatter og avgifter
Etter standarden SA 3801 kontrollerer og rapporterer selskapet om grunnlaget for skatter og avgifter. Grunnlaget er tallene som skatt og avgift regnes ut fra.
Attestasjon og avtalte kontrollhandlinger
ISAE 3000 gjelder attestasjonsoppdrag. Det er oppdrag der revisor bekrefter informasjon som ikke er et vanlig historisk regnskap.
ISRS 4400 gjelder avtalte kontrollhandlinger. Revisor gjør da bestemte kontroller som er avtalt på forhånd, og rapporterer hva som ble funnet.
Selskapet påtar seg også andre oppdrag som naturlig hører inn under revisjonsfaget.
Kvalifikasjoner og godkjenninger
Lytomt Revisjon AS er godkjent av Finanstilsynet. Finanstilsynet er den statlige etaten som godkjenner revisorer og fører tilsyn med dem.
Selskapet er også medlem av Den norske revisorforening. Det er bransjeforeningen for revisorer i Norge.
Grunnleggeren Odd Ivar Lytomt er statsautorisert revisor og siviløkonom. Statsautorisert revisor er en offentlig godkjenning som gir rett til å revidere selskaper. Siviløkonom er en høyere utdanning i økonomi.
Historikk og arbeidsmåte
Virksomheten ble startet opp i 2007. Selskapet har dermed drevet med revisjon i mer enn 15 år.
Revisjonen tilpasses hvert enkelt selskap. Arbeidet skjer innenfor lovverket og god revisjonsskikk, altså de faglige normene revisorer skal følge.
Opplysningene er hentet fra offentlige kilder og bedriftens eget nettsted, sist oppdatert . Oppføringen er ikke verifisert av Best Pris.
Tjenester og spesialområder
Revisjon
Rådgivning
Omtaler
5,0
5,0 av 5 basert på 1 omtale på Google. Les omtalene på Google
Best Pris henter vurderingen fra Google og aggregerer den ikke. Lytomt Revisjon As har ingen omtaler skrevet på Best Pris ennå.
Spørsmål og svar om Lytomt Revisjon As
Svarene er satt sammen av Best Pris fra bedriftens eget nettsted og offentlige kilder.