Om Godt regnskap AS
Godt regnskap AS er et regnskapskontor med base i Bergen som tar oppdrag for bedrifter over hele landet. Tjenestene leveres som pakker, fra enkel bokføring til å dekke hele økonomifunksjonen i bedriften.
Passer best for: Bedrifter som vil sette ut hele økonomifunksjonen, fra bilag til økonomisjef.
Tjenestene er satt sammen som tre ferdige pakker: Full pakke, Litt av alt-pakke og Enkel pakke. Bedrifter med behov som ikke passer inn i en av disse, kan få pakken tilpasset etter avtale.
Tanken bak oppdelingen er at kunden selv bestemmer hvor mye som settes ut. Noen trenger bare hjelp med bokføring, mens andre vil ha hele økonomiarbeidet håndtert utenfor egen bedrift.
Les hele beskrivelsen av Godt regnskap AS
Fra fakturamottak til økonomisjef
Forretningsideen er å dekke det en bedrift ellers ville løst med egen økonomiavdeling. Det spenner fra mottak og håndtering av inngående fakturaer til oppgaver på økonomisjefnivå, som oppfølging av tall og beslutningsstøtte.
Kunden holder på sitt eget fag, og regnskapsarbeidet flyttes over til regnskapsføreren. Arbeidsdelingen avtales på forhånd, slik at det er tydelig hvem som gjør hva.
Likviditetsstyring
Likviditetsstyring er et eget område som fremheves. Det handler om å holde oversikt over om bedriften har penger tilgjengelig til å betale løpende utgifter som regninger, lønn og skatt.
Dette er særlig aktuelt for to grupper: nystartede bedrifter og bedrifter i vekst. Begge kan få problemer med kontantstrømmen selv om driften i seg selv går bra.
Regnskapssystemer
Regnskapet føres i Xledger, Tripletex eller PowerOffice. Alle tre er skybaserte systemer, altså programmer som kjøres over internett i stedet for å være installert på én maskin.
At flere systemer er i bruk gjør det enklere for bedrifter som allerede har valgt løsning. Da slipper man nødvendigvis å bytte system ved skifte av regnskapsfører.
Rådgivning
I tillegg til det løpende regnskapsarbeidet tilbys rådgivning om økonomi og regnskap. Den første samtalen er uforpliktende, slik at bedriften kan høre hvilke løsninger som er aktuelle før noe avtales.
Gratis nettkurs
Det er laget tre gratis nettkurs som er åpne for alle. Temaene er:
- For deg som nylig har startet egen bedrift
- For deg som vil vite hvordan du stiller krav til regnskapsføreren din
- For deg som vurderer å flytte regnskapet til skyen, altså til et nettbasert system
Kursene er rettet mot personer som ikke har økonomibakgrunn, men som vil forstå tallene i sin egen bedrift. Det samme gjelder fagartiklene som publiseres om økonomi og regnskap.
Kundegruppe og dekningsområde
Kundene er bedrifter, ikke privatpersoner. Oppdrag utføres for virksomheter over hele landet, og siden regnskapet føres i skybaserte systemer er samarbeidet ikke avhengig av at kunden holder til i nærheten.
Kontoret ligger i Bergen. Bedrifter i Bergen og Hordaland kan dermed også ha kontakt med regnskapsføreren ansikt til ansikt ved behov.
Slik jobber de
Tjenestene markedsføres under navnet VKST. Utgangspunktet er at samarbeidet skal defineres tydelig fra start, med en avtalt arbeidsdeling mellom bedriften og regnskapskontoret.
Omfanget kan justeres over tid. En bedrift kan starte med Enkel pakke og utvide etter hvert som virksomheten vokser og behovet for oppfølging øker.
Omtaler
Godt regnskap AS har 5 av 5 i vurdering på Google, basert på 3 omtaler. Antallet omtaler er lavt, så vurderingen bør leses som et begrenset utvalg tilbakemeldinger.
Opplysningene er hentet fra offentlige kilder og bedriftens eget nettsted, sist oppdatert . Oppføringen er ikke redaksjonelt vurdert av Best Pris.
Tjenester og spesialområder
Løpende regnskap og bokføring
Bilagsføring, avstemming og rapportering
Lønn og ansatte
Lønnskjøring, a-melding, sykepenger og feriepenger
Årsregnskap og skattemelding
Årsoppgjør og innsending til Altinn
- Løpende regnskap og bokføring
- Lønn og ansatte
- Årsregnskap og skattemelding
- Rådgivning og økonomistyring
Omtaler
5,0
5,0 av 5 basert på 3 omtaler på Google. Les omtalene på Google
Best Pris henter vurderingen fra Google og aggregerer den ikke. Godt regnskap AS har ingen omtaler skrevet på Best Pris ennå.
Spørsmål og svar om Godt regnskap AS
Svarene er satt sammen av Best Pris fra bedriftens eget nettsted og offentlige kilder.