Haneseth Tromsø AS

Elektriker · Nordheim, Tromsø

Elektro-, automasjons- og sikkerhetsbedrift i Tromsø med røtter tilbake til 1987. Del av Haneseth Gruppen.

4,7 av 5 (6 Google-omtaler) Ubekreftet oppføring

Google-omtaler
4,7 (6)
Elbillader
Monterer
Elvirksomhetsregisteret
Aktiv
Ansatte
16-20

Gratis og uforpliktende

Be om tilbud fra elektrikere i Tromsø

Sammenlign opptil 3 gratis tilbud. Raskt svar!

GratisUforpliktendeKvalitetssikrede firma

Om Haneseth Tromsø AS

Haneseth Tromsø AS er et teknologiselskap innen elektro, automasjon, sikkerhet og sentral driftskontroll. Bedriften holder til på Stakkevollvegen 41 A i Tromsø og har avdeling på Andslimoen i Målselv. Selskapet het tidligere Spider Industrier AS.

Haneseth Tromsø AS utfører elektroinstallasjoner for både privatpersoner og bedrifter. Tjenestene inkluderer prosjektering og installasjon av lys og varme, elbilladere og ENØK-løsninger. Bedriften leverer også motorstartere, styringer og smarthusløsninger.

Andre tekniske installasjoner inngår i tjenestetilbudet. Elektroavdelingen kan kontaktes direkte på telefon eller e-post.

Automasjon og styresystemer

Bedriften har levert automasjonsløsninger siden 1987. Tjenestene omfatter byggautomatisering, styresystemer og motorstyringer. I tillegg tilbyr de instrumentering, datakommunikasjon og konsulenttjenester.

Service og vedlikehold av automasjonsanlegg er også en del av porteføljen. Bedriften har bygget opp en prosjektportefølje over flere tiår.

Sikkerhetsløsninger og Securitas-partnerskap

Haneseth Tromsø AS tilbyr prosjektering, installasjon og service av sikkerhetsløsninger. Disse inkluderer brann- og nødlyssystemer, innbruddsalarmer og adgangskontroll. Bedriften leverer også kameraovervåking, trygghetsalarmer og overfallsalarmer.

Selskapet er Securitas Partner og utfører oppdrag i Tromsø og omegn på vegne av Securitas.

Sentral driftskontroll (SD-anlegg)

Bedriften leverer SD-anlegg som kan knyttes til bygg, prosess og industri. De har spesialkompetanse på å implementere tredjepartsløsninger, inkludert eldre automatikk og ventilasjonsanlegg.

SD-anleggene kan kobles mot EoS-løsninger som ESAVE. Dette gir muligheter for energioppfølging og overvåking av energibruk i bygninger.

Del av Haneseth Gruppen

Haneseth Tromsø AS er en del av Haneseth Gruppen, som har over 500 ansatte. Konsernet har medarbeidere fra Kirkenes i nord til Horten i sør. Merkenavnet Haneseth Gruppen ble etablert i 2005, men historien strekker seg tilbake til 1959.

Haneseth Gruppen har sentral godkjenning med ansvarsrett for prosjektering og utførelse i høyeste tiltaksklasse innenfor brann og nødlys. Konsernet er også autorisert Ekom-installatør og sertifisert fiberinstallatør.

Les hele beskrivelsen av Haneseth Tromsø AS

Godkjenninger og opplæring

Gruppen er godkjent som opplæringsbedrift innenfor fagene telekommunikasjon, automatiker, elektriker og energimontør. De har flere lærlinger innenfor disse fagområdene.

Lokasjoner og dekningsområde

Hovedkontoret til Haneseth Tromsø AS ligger i Stakkevollvegen 41 A i Tromsø. Bedriften har også en avdeling i Industriveien 3 på Andslimoen i Bardufoss, Målselv kommune.

Sentralbordet nås på. Selskapet har egne kontaktpersoner for elektro, automasjon, ekom/SD-anlegg og sikkerhet.

Organisasjon og faglig ledelse

Daglig leder er Pål Morten Kristiansen. Bedriften har to installatører med faglig ansvar: Geir Pedersen og Raymond Walsnes. Selskapet endret navn fra Spider Industrier AS til Haneseth Tromsø AS i oktober 2024.

Organisasjonsnummeret er 944 914 846.

Kundegrupper og referanser

Haneseth Tromsø AS betjener både privat- og næringsmarkedet. Bedriften viser til referanser innen begge segmenter siden 1987. Haneseth Gruppen samlet har referanseprosjekter som spenner fra leilighetsbygg og barnehager til næringsparker og produksjonsanlegg.

Opplysningene er hentet fra offentlige kilder og bedriftens eget nettsted, sist oppdatert . Oppføringen er ikke redaksjonelt vurdert av Best Pris.

Elvirksomhetsregisteret

Aktiv

Alle som utfører elektrisk arbeid i Norge må være registrert hos Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap. Dette er registerets opplysninger om Haneseth Tromsø AS.

Org.nr
944914846
Faglig ansvarlig
Raymond Walsnes
Elektrofagarbeidere
16-20
Tilsyn (DLE)
Arva AS Avd Tomasjord

Godkjente arbeidsoppgaver

  • Prosjektering av elektriske anlegg
  • Bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg
  • Kontroll av andres elektriske anlegg
  • Reparasjon av elektrisk utstyr

Anleggstyper

  • Bygning - lavspenningsanlegg
  • Industri - lavspenningsanlegg
  • Sykehus - elektriske anlegg – rom for medisinsk bruk
  • Maskiner - elektriske anlegg
  • Eksplosjonsfarlige områder - elektriske anlegg
  • Forsyningsanlegg - høyspenning
  • Ledningsanlegg - lavspenning
  • Elektrisk utstyr
  • EX-utstyr

Hentet fra Elvirksomhetsregisteret .

Omtaler

4,7

4,7 av 5 basert på 6 omtaler på Google. Les omtalene på Google

Best Pris henter vurderingen fra Google og aggregerer den ikke. Haneseth Tromsø AS har ingen omtaler skrevet på Best Pris ennå.

Spørsmål og svar om Haneseth Tromsø AS

Svarene er satt sammen av Best Pris fra bedriftens eget nettsted og offentlige kilder.

Hvilke tjenester tilbyr Haneseth Tromsø AS?
Bedriften tilbyr elektroinstallasjoner, automasjonsløsninger, sikkerhetsløsninger og sentral driftskontroll (SD-anlegg). De leverer også elbilladere, smarthusløsninger, brannalarmer og kameraovervåking.
Hvor holder Haneseth Tromsø AS til?
Bedriften har kontor i Stakkevollvegen 41 A i Tromsø og en avdeling i Industriveien 3 på Andslimoen i Bardufoss, Målselv kommune.
Hvor lenge har Haneseth Tromsø AS holdt på?
Bedriften har levert tjenester innen elektro og automasjon siden 1987. Selskapet het tidligere Spider Industrier AS og skiftet navn til Haneseth Tromsø AS i oktober 2024.
Er Haneseth Tromsø AS Securitas Partner?
Ja, bedriften er Securitas Partner og utfører oppdrag i Tromsø og omegn på vegne av Securitas.
Hvilke sikkerhetsløsninger leverer Haneseth Tromsø AS?
De leverer brann- og nødlyssystemer, innbruddsalarmer, adgangskontroll, kameraovervåking, trygghetsalarmer og overfallsalarmer. Tjenestene dekker prosjektering, installasjon og service.
Hvilke godkjenninger har Haneseth Gruppen?
Haneseth Gruppen har sentral godkjenning med ansvarsrett i høyeste tiltaksklasse innenfor brann og nødlys. De er autorisert Ekom-installatør og sertifisert fiberinstallatør.
Hva er et SD-anlegg fra Haneseth Tromsø?
SD-anlegg er sentral driftskontroll som kan knyttes til bygg, prosess og industri. Anleggene kan kobles mot EoS-løsninger som ESAVE for energioppfølging.

Andre elektrikere i Tromsø

Se alle elektrikere i Tromsø

Få tilbud fra elektrikere i Tromsø

Gratis og uforpliktende. Sendes til inntil 3 kvalitetssikrede elektrikere i Tromsø, som svarer deg direkte.