Oslo Elektriske AS
- ✓ Verifisert
- Elvirksomhetsregisteret ✓
Din elektriker i Oslo og omegn – uten skjulte påslag på materiell.
- Timepris
- 1140
- Svartid
- 1
Få tilbud fra flere elektrikere i Oslo
Send én forespørsel, så svarer inntil 3 kvalitetssikrede elektrikere deg. Raskt svar, gratis og uforpliktende.
Kontakt Oslo Elektriske
- Telefon22 63 14 04
- Åpningstider i dagDøgnåpent Åpent nå
- AdresseOle Deviks vei 44, 0668 Oslo
Om Oslo Elektriske
Elektriker i Oslo for bolig, hytte og næring
Oslo Elektriske AS er en elektrikerbedrift som dekker Oslo og omegn. De tar både små servicejobber og større installasjonsprosjekter. Kundegruppen er delt i to spor: privatkunder på den ene siden, bedrifter, borettslag og sameier på den andre.
Firmaet er medlem av kjeden Elkonor, som samler frittstående el-installatører under felles innkjøp og fagstandard. Kontakt skjer på telefon 48131421.
Priser, befaring og dokumentasjon
Oslo Elektriske tilbyr gratis videobefaring. Det gir et prisoverslag uten at kunden må vente på fysisk oppmøte, noe som er praktisk for avgrensede jobber som en ladeboks eller et nytt punkt.
Konseptet Ferdig montert samler produkt og montering i én fastpris. Det fjerner usikkerheten rundt timeforbruk, som ofte er den største kostnadsdriveren ved mindre elektrikeroppdrag.
Fastpris på både produkt og montering gjør det enklere å sammenligne tilbud fra flere elektrikere i Oslo.
Utført arbeid dokumenteres i Boligmappa. Det er et konkret pluss ved salg av bolig, siden kjøper og takstmann får tilgang til samsvarserklæringer og installasjonshistorikk.
Hvem passer de for
Boligeiere og hytteeiere som vil ha fastpris på lading, varme eller smartstyring, finner en tydelig modell her. Borettslag og sameier har et eget tjenestespor for større anlegg og fellesinstallasjoner.
Les hele beskrivelsen av Oslo Elektriske
Slik har vi vurdert firmaet
Vi har gjennomgått tjenestetilbud, prismodell, dokumentasjonsrutiner og hvordan befaring gjennomføres. Vi har også sett på hvilke fagområder firmaet fremhever, og hvor tydelig de skiller mellom privat- og næringsoppdrag.
Tjenester og spesialområder
Tilbudet er bredere enn hos mange rene servicelektrikere. Solceller og elbillading er tydelig prioriterte satsingsområder.
- Elbillading: montering av ladebokser, blant annet Zaptec, både hjemme og på hytta
- Solceller: anlegg for egenprodusert strøm, med kalkulator for beregning av besparelse
- Smarthus og strømsparing: styring av lys, varme og forbruk
- Elkontroll og el-sikkerhet: kontroll av anlegg i bolig og næringsbygg
- Varme og varmepumpe: installasjon knyttet til oppvarming
- Alarm, sikkerhet og belysning
Hytteinstallasjoner
Firmaet retter en egen del av tilbudet mot fritidsboliger. Det gjelder både lading, smartstyring og varme på hytta.
Vurdering
Dette fungerer bra
- Gratis videobefaring senker terskelen for å be om pris
- Fastpris på utvalgte monteringer
- Dokumentasjon i Boligmappa som standard
- Tydelig satsing på elbillading og solceller
Dette kunne vært bedre
Nettsiden oppgir ikke timepriser, antall ansatte eller etableringsår. Firmaet viser heller ingen referanseprosjekter eller samlet kundevurdering, noe som gjør det vanskeligere å sammenligne dem direkte mot andre elektrikere i Oslo.
- Ansatte
- 35
- Språk
- Norsk, Engelsk
- Sertifiseringer
- DNV NEK405-1,2,2-3,3 og 4. Miljøfyrtårn, StartBANK, Sentral Godkjent tiltaksklasse 3,
- Omsetning
- 40,6 mill. kr
- Driftsresultat
- 2,7 mill. kr
- Regnskapsår
- 2025
Regnskapstall fra Regnskapsregisteret for 2025.
Øvrige opplysninger er oppgitt av bedriften og kontrollert .
Elvirksomhetsregisteret
Aktiv
Alle som utfører elektrisk arbeid i Norge må være registrert hos Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap. Dette er registerets opplysninger om Oslo Elektriske.
- Faglig ansvarlig
- Odd Harald Styrmoe, Fabian Styrmoe
- Elektrofagarbeidere
- 21-25
- Tilsyn (DLE)
- Elvia AS Avd Oslo
Godkjente arbeidsoppgaver
- Prosjektering av elektriske anlegg
- Bygging og vedlikehold av andres elektriske anlegg
- Kontroll av andres elektriske anlegg
- Reparasjon av elektrisk utstyr
Anleggstyper
- Bygning - lavspenningsanlegg
- Industri - lavspenningsanlegg
- Maskiner - elektriske anlegg
- Ledningsanlegg - lavspenning
- Jernbane- og sporveisdrift - elektriske lavspenningsanlegg
- Maritime elektriske lavspenningsanlegg
- Elektrisk utstyr
Hentet fra Elvirksomhetsregisteret -
Tjenester og spesialområder
- Alarm & sikkerhet
- Belysning
- Elbillading
- Elkontroll
- El-sikkerhet
- Smarthus & strømsparing
- Solceller & solcellekalkulator
- Varme & varmepumpe
Kundeomtaler
Viser 5 av 92 omtaler, hentet fra Google.
K. ★ GoogleBle masse styr med de her. Livet er for kort til sånt, så never again Oslo Elektriske AS.
Christoffer Newman ★★ GoogleGod kommunikasjon fra start, og de var raske på plass. Dessverre opplevde jeg at prisen var for høy sett opp mot arbeidet som ble utført. Jeg fikk også inntrykk på telefon om at kostnaden skulle bli lavere enn det som faktisk ble fakturert. På bakgrunn av dette vil jeg dessverre ikke anbefale Oslo Elektriske videre...
Alexander Gran Svenningsen ★ GoogleDette var generelt uprofejsonelt arbeid og kundebehandling, med mange kostnader det ikke opplyses om på forhånd. Anbefaler å styre unna da det finnes mange andre dyktige aktører. Oslo elektriske skulle gjennomføre en jobb hos oss med påkobling av belysning til speilskap på baderom. Først og fremst møtte elektrikeren opp 4.5 time etter avtalt tid, noe jeg synes er i overkant forsinket. Når jobben var fullført (på under én time), måtte jeg bruke mye tid på å rydde opp og tette igjen med silikon rundt oppsprukne borrehull i skapinnredningen. Det så ikke bra ut da jobben var fullført og det ser fortsatt ikke optimalt ut, men han påstod at folierte plater som det alltid sprekker opp på den måten. Det ble ikke sagt noe om i forkant, og da ville jeg heller at det skulle blitt løst på annet vis. Det ble heller ikke opplyst om at kjøretid regnes med i timeprisen, noe jeg aldri har opplevd tidligere (i tillegg til oppmøtekostnad). Ble dermed fakturert 1.5 time for arbeidet + 0.25 timer for saksbehandler (noe jeg heller ikke har opplevd med andre elektrikerfirma). I tillegg kom det et beløp på 281kr for sluttkontroll på fakturaen, noe elektrikeren satt i leiligheten og tok seg god tid til å fylle ut før han reiste.
Vis alle 5 omtalene vi har hentet
Metin Øzbek ★★★★★ GoogleOslo Elektriske leverer. De er punktlige, faglig dyktige, løsningsorienterte, og arbeidet ble utført effektivt og ryddig. Kommunikasjonen underveis var god, og de var serviceinnstilte fra start til slutt. Anbefales
Maria Schrøder ★★★★★ GoogleOslo Elektriske kan virkelige anbefales! Vi fikk hjelp av Aleksander og Jonas i vår leilighet på St. Hanshaugen. Oppdatering av nesten hele det elektriske anlegget: bytting av kurser, montering av stikkontakter, lamper på tak og vegg, ledninger trukket i eksponerte stålrør som lister, spesiallaget løsning for stikk og lys under hylle over kjøkken m.m. Løsningsorienterte, kreative, profesjonelle, ryddige og veldig pålitelige! Anbefaler gladelig videre og ser frem til fremtidig samarbeid.
Spørsmål og svar om Oslo Elektriske
Oslo Elektriske svarer. Svarene er skrevet av bedriften og kontrollert av Best Pris .