Elesco Agder AS

Elektriker · Grimstad

Serviceverksted i Grimstad tilknyttet Elesco-kjeden, med service og reparasjon av elektriske produkter for privatkunder og forhandlere.

3,0 av 5 (57 Google-omtaler) Ubekreftet oppføring

Google-omtaler
3,0 (57)
Elvirksomhetsregisteret
Aktiv

Få tilbud fraelektrikere i Grimstad

Sammenlign opptil 3 gratis tilbud. Raskt svar!

GratisUforpliktendeKvalitetssikrede firma

Om Elesco Agder AS

Elesco Agder AS er oppført som elektriker i Grimstad og bærer navnet til Elesco Norge, en landsdekkende kjede av serviceverksteder. Kjeden reparerer elektriske produkter og har servicepunkter over hele landet. På Google har bedriften 3 av 5 i snitt, basert på 57 omtaler.

Passer best for: Privatpersoner som trenger reparasjon av elektriske produkter gjennom et landsdekkende servicenettverk.

Elesco-kjeden jobber med service og reparasjon av elektriske og elektroniske produkter. Målet er å gi produkter som ellers ville blitt kastet, et lengre liv.

Feilsøking er en stor del av arbeidet. Moderne produkter er kompliserte, og riktig diagnose er viktig for rask og god reparasjon.

Les hele beskrivelsen av Elesco Agder AS

Fagområder i Elesco-kjeden

  • Merkeservice: flere verksteder er servicepartnere for merker fra kjente leverandører og produsenter.
  • Hvitevarer: per januar 2016 tok 26 av verkstedene i kjeden seg av hvitevarer, altså store kjøkken- og vaskemaskiner.
  • Mobiltelefon: enkelte verksteder har egen kompetanse på mobiltelefoner.
  • Foto og video: noen verksteder har spesialkompetanse på digitale kameraer og camcordere, altså videokameraer.
  • Deler: kunder kan bestille reservedeler gjennom kjeden.

Hvilke fagområder hvert enkelt verksted dekker, varierer. Det er ikke oppgitt nøyaktig hvilke produkttyper Elesco Agder AS selv tar imot.

Hva som ikke er oppgitt

Det er ikke opplyst at bedriften utfører el-installasjon i boliger. Arbeid med sikringsskap, elbilladere eller el-kontroll er heller ikke nevnt.

Hovedvekten i Elesco-kjeden ligger på verkstedservice av produkter, ikke på tradisjonelt elektrikerarbeid i bygg.

Bestilling og oppfølging av reparasjoner

Service kan bestilles direkte hos kjeden. For noen merker bestilles service i stedet hos forhandleren der produktet ble kjøpt.

Alle verkstedene i kjeden bruker MAB, et dataprogram for drift av serviceverksteder. Programmet sender automatisk SMS-varsel og statusoppdatering på e-post.

Kunder, forhandlere og produsenter kan følge status på innleverte produkter på nett. Oppdragsgivere kan få servicerapporter og statistikk elektronisk i ulike filformater.

Dekningsområde i Agder og resten av landet

Elesco Agder AS holder til i Grimstad i Agder. Kjeden har 28 egne medlemsverksteder fordelt over hele Norge.

I tillegg bruker kjeden rundt 30 eksterne verksteder i områder uten eget servicepunkt. Gjennom Elesco Europe finnes servicenettverk i 20 europeiske land.

Kunder kan levere inn produkter uansett hvor de er kjøpt. Nettverket gjør det også mulig å inngå serviceavtaler på nordisk og europeisk nivå.

Historikk bak Elesco-kjeden

Kjeden startet i 1995 under navnet Servicekjeden Norge BA. Flere ledende verksteder gikk da sammen i en landsomfattende kjede.

I desember 2004 ble kjeden medlem av Elesco Europe. Navnet ble endret til Elesco Norge i april 2005.

Hovedkontoret ligger på Skytta Næringspark i Hagan, mellom Oslo og Gardermoen. Kjeden oppgir over 29 år i bransjen.

Krav til medlemsverkstedene

Medlemmene i kjeden må drive seriøst og ha god økonomi. De må også følge bransjens regler og krav fra myndighetene.

Kjeden legger vekt på at reparasjoner gjøres av personell med høy kompetanse. Elektroreparatører og lærlinger i faget jobber i flere av verkstedene.

Det er ikke oppgitt egne sertifiseringer eller godkjenninger for Elesco Agder AS.

Priser, åpningstider og omtaler

Det er ikke oppgitt timepriser eller fastpriser. Kunder kan sende en prisforespørsel på service før de bestiller.

Kjedens sentralbord er åpent mandag til fredag fra 08.00 til 16.00. Henvendelser besvares av personer, ikke av telefonsvarer eller menyvalg.

På Google har Elesco Agder AS et snitt på 3 av 5 basert på 57 omtaler.

Opplysningene er hentet fra offentlige kilder og bedriftens eget nettsted, sist oppdatert . Oppføringen er ikke verifisert av Best Pris.

Tjenester og spesialområder

Kontroll og service

Omtaler

3,0

3,0 av 5 basert på 57 omtaler på Google. Les omtalene på Google

Best Pris henter vurderingen fra Google og aggregerer den ikke. Elesco Agder AS har ingen omtaler skrevet på Best Pris ennå.

Spørsmål og svar om Elesco Agder AS

Svarene er satt sammen av Best Pris fra bedriftens eget nettsted og offentlige kilder.

Hva slags tjenester tilbyr Elesco Agder AS?
Bedriften er knyttet til Elesco-kjeden, som driver service og reparasjon av elektriske og elektroniske produkter. Kjeden tar også imot bestilling av reservedeler.
Utfører Elesco Agder AS el-installasjon i boliger?
Det er ikke opplyst at bedriften gjør el-installasjon, arbeid på sikringsskap eller montering av elbilladere. Kjeden arbeider med verkstedservice av produkter.
Hva koster en reparasjon hos Elesco?
Det er ikke oppgitt faste priser eller timepriser. Kunder kan sende en prisforespørsel på service før de bestiller.
Kan jeg levere inn et produkt jeg har kjøpt et annet sted?
Ja, Elesco-kjeden tar imot produkter uansett hvor de er kjøpt. For enkelte merker bestilles service via forhandleren.
Hvor stort er Elesco-nettverket?
Kjeden har 28 medlemsverksteder i Norge og bruker rundt 30 eksterne verksteder i tillegg. Gjennom Elesco Europe dekker nettverket 20 europeiske land.
Hvor lenge har Elesco-kjeden eksistert?
Kjeden ble etablert i 1995 som Servicekjeden Norge BA. Navnet ble endret til Elesco Norge i april 2005.
Når kan jeg nå Elesco på telefon?
Kjedens sentralbord er åpent mandag til fredag fra 08.00 til 16.00. Telefonen besvares av personer, uten telefonsvarer eller menyvalg.

Andre elektrikere i Grimstad

Se alle elektrikere i Grimstad

Få tilbud fra elektrikere i Grimstad

Gratis og uforpliktende. Sendes til inntil 3 kvalitetssikrede elektrikere i Grimstad, som svarer deg direkte.